Supreme Wrestling

1/26/2019



*Supreme Junior Heavyweight Champion "Unbreakable" Chet Rippley retained his title pinning Leon Lux


*"The Premier Hunter" Daniel Avient defeated "Mr. 405 Live" Drew "The Ghostmaker" Drew Dillinger by disqualification when the referee reversed the decision because Dillinger continued to assault Avient after the match


*AWA Central States Heavyweight Champion "Big Time" Josh Lewis retained his title, pinning The Red Dragon


*The Marksmen w/ Jenna Storm defeated "Wildthing" Chuck McRoberts and "The Face of Supreme" Leon Elliot when Marksman Fudd pinned Elliot


*"Superbeast" Rob Royale pinned "The Trend Setter" Andrew Mason


*The Young Guns defeated Big 'n Tasty by disqualification when Mike Trusty pulled down the top rope, causing Aaron Abbott to go over the rope


*"Tailor Made" Roger Malcolm pinned "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ "Devious" Darrin O'Neal


*"Custom Made" Eric Draven defeated "Forever Damned" Van Martigan w/ Darrin O'Neal by disqualification when O'Neal interfered.




___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Supreme Wrestling

1/19/2019

Madison, Indiana

Supreme Arena



*Supreme Junior Heavyweight Champion "Unbreakable" Chet Rippley pinned JB Kid w/ Jenna Storm and Marksman Fudd to retain the title


*Tommy Gun pinned Angelo Gallareto


*Wild 'n Free" Tommy Jack McGee pinned Red Dragon to win a shot at the Supreme Junior Heavyweight Championship


*"The Barbie Killer" Hayley Shadows defeated "The Princess of Darkness" Kaci Dillon by disqualification when Dillon hit her with a purse


*Custom Made w/ Mortimer Blankenship III defeated The Young Guns


*"The Face of Supreme" Leon Elliot pinned "Forever Damned" Van Martigan





___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Supreme Wrestling

1/12/2019

Madison, Indiana

Supreme Arena



*"Vivacious" Van Martigan and "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ "Devious" Darrin O'Neal defeated The Red Dragon and Wolfie


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned Supreme Junior Heavyweight Champion "The Beverly Hills Butcher" Tommy Cash w/ Darrin O'Neal to win the title for the first time


*The Marksmen w/ Jenna Storm defeated Jesse and Aaron


*Mid America Tag Team Champions "Superbeast" Rob Royale and "Custom Made" Eric Draven retained their titles against The Marksmen w/ Jenna Storm


*"Tailor Made" Roger Malcolm defeated Supreme Heavyweight Champion "Pure Evil" Nic Noble w/ Darrin O'Neal by disqualification

Supreme Pinnacle 2018

1/11/2019

North Vernon, Indiana

Christ's Way Christian Church



*"The Heathen Saint" Roger Blade won a pre-show over the top rope battle royal


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned Bradley Prescott IV to win a shot at the Supreme Junior Heavyweight Championship


*"The Tragic City Saint" Casey Reeves defeated "The Ghostmaker" Drew Dillinger by countout


*The match between "Tailor Made" Roger Malcolm w/ Mortimer Blankenship III and Yukon Mike ended in a no contest when Van Martigan and Angus Barnett attacked both men


*The Marksmen w/ Jenna Storm defeated "Amazing" Aaron Abbott and Jesse Skirvin


*"Status Above Supreme" Ali Shabazz pinned "The Face of Supreme" Leon Elliot


*"The Ironman" Rob Conway defeated Supreme Heavyweight Champion "Pure Evil" Nic Noble w/ "Devious" Darrin O'Neal by disqualification when Noble used a low blow


*"Superbeast" Rob Royale and "Custom Made" Eric Draven w/ Mortimer Blankenship III defeated Mid America Tag Team Champions "Forever Damned" Van Martigan and "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal in a tag team tables match to win the titles for the third time.


Supreme Wrestling

1/5/2019

Madison, Indiana

Supreme Arena





*"Amazing" Aaron Abbott defeated Supreme Junior Heavyweight Champion "The Beverly Hills Butcher" Tommy Cash w/ "Devious" Darrin O'Neal by disqualification when EPIC interfered


*AWA Central States Heavyweight Champion "Big Time" Josh Lewis retained his title by pinning Billy Cardinal after a backbreaker


*JB Kid w/ Marksman Fudd and Jenna Storm defeated "Forever Damned" Van Martigan w/ Darrin O'Neal by disqualification when Martigan threw him over the top rope. This win entitles The Marksmen a tag team title shot later in the show


*The Mid America Tag Team Title Match between The Marksmen and the champions "The Architect of Torment" Angus Barnett and Van Martigan ended in a double countout when both teams fought to the back


*"Pure Evil" Nic Noble and Tommy Cash defeated Aaron Abbott and "The Face of Supreme" Leon Elliot when Noble pinned Abbott, although Abbott was not the legal man


*"The Gift" Jason Kincaid defeated "Unbreakable" Chet Rippley when Rippley became unconscious after being locked in a submission hold

Desktop Site