Supreme Wrestling

July 27th, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Lillie Lockhart pinned Clyde the Ladykiller


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned Casa de Supremo


*Ryan Roswell defeated Aaron Abbott by disqualification when Roswell tricked the referee into thinking Abbott hit him with a chair


*"Custom Made" Eric Draven w/ Josee Rae defeated "Wild 'n Free" Tommy Jack McGee by disqualification in a Duchess of Queensbury match when McGee hit him with a closed fist


*Yukon Mike pinned Mr. Blackheart w/ "Superbeast" Rob Royale


*Rob Royale pinned Yukon Mike. Superbeast thought he became #1 contender, however since the #1 Contender match was the match he made Mike earn a shot at him by defeating Mr. Blackheart, Yukon Mike is now the #1 Contender to the Supreme Heavyweight Championship


*"The Face of Supreme" Leon Elliot pinned Seth Geen


*"The Architect of Torment" Angus Barnett pinned "Wildthing" Chuck McRoberts


*"The Gift" Jason Kincaid pinned "Tailor Made" Roger Malcolm

Final Friday July 2019

July 26th 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Ryan Roswell pinned Aaron Abbott


*JB Kidd pinned Casa de Supremo


*Tommy Jack McGee defeated Seth Geen by disqualification


*Supreme United States Tag Team Champions "Custom Made" Eric Draven and Josee Rae (Substituting for Roger Malcolm) w/ Ryan Roswell retained their titles, defeating Beauty and the Beast


*Mid America Heavyweight Champion "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ "Devious" Darrin O'Neal retained his title, pinning "Wildthing" Chuck McRoberts


*"The Face of Supreme" Leon Elliot defeated "Pure Evil" Nic Noble and Supreme Heavyweight Champion The Crusader to win the title for the first time in a triple threat match


*Leon Elliot and The Crusader defeated Nic Noble and "Superbeast" Rob Royale

Supreme Wrestling

July 20th, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*"Wild 'n Free" Tommy Jack McGee defeated "Custom Made" Eric Draven w/ Mortimer Blankenship III and Josee Rae by disqualification when Morty got involved


*Custom Made and "Big Time" Josh Lewis w/ Mortimer Blankenship III and Josee Rae defeated Tommy Jack McGee and The Young Guns. Ryan Roswell left his partners during the match


*Lillie Lockhart defeated Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal by countout when "The Crusader" Tommy Cash chased Geen out of the arena


*Jacob the Carpetbagger defeated Supreme Junior Heavyweight Champion "Unbreakable" Chet Rippley to win the title for the first time with help from Mortimer Blankenship III


*"The Face of Supreme" Leon Elliot pinned "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal

Supreme Wrestling Monsters of the Midway Series #3

July 12th, 2019

Jefferson County Fair

Madison, Indiana



*"Wild 'n Free" Tommy Jack McGee pinned "Custom Made" Eric Draven w/ Mortimer Blankenship III, Josee Rae, and Roger Malcolm


*Big 'n Tasty pinned JB Kidd and "The Revolver" Ryan Roswell when Roswell left his partner


*"The Architect of Torment" Angus Barnett w/ "Devious" Darrin O'Neal pinned Mid America Heavyweight Champion Yukon Mike to win the title for the fourth time


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned Flash Flannagan w/ Mortimer Blankenship III


*Lillie Lockhart pinned "The Barbie Killer" Hayley Shadows in a No Disqualification match


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned Seth Geen w/ Darrin O'Neal


*"Superbeast" Rob Royale w/ Mr. Blackheart pinned Cara de Supremo


*"Tailor Made" Roger Malcolm w/ Mortimer Blankenship III and Josee pinned "The Baddest Man Alive" Aaron Williams


*"Pure Evil" Nic Noble w/ Darrin O'Neal pinned "The Face of Supreme" Leon Elliot


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Supreme Wrestling Monsters of the Midway Series #2

July 9th, 2019

Jefferson County Fair

Madison, Indiana



*"Custom Made" Eric Draven w/ Mortimer Blankenship III, Josee Rae, and Roger Malcolm pinned "AK-47" Aaron Abbott. Since Aaron's partner did not show up for their scheduled tag team title defense, Senior Official Alexander Smith made this one on one match for the titles. As a result, Custom Made become 2 time Supreme United States Tag Team Champions


*The match between "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ "Devious" Darrin O'Neal, Nic Noble, and Seth Geen vs Mid America Heavyweight Champion Yukon Mike ended in a double countout


*Beauty and the Beast defeated "Pure Evil" Nic Noble and Seth Geen w/ Darrin O'Neal


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned Mr. Blackheart w/ Rob Royale


*Flash Flannagan pinned Simon Dean w/ Mortimer Blankenship III


*"Wild 'n Free" Tommy Jack McGee defeated "Sweet" William Valentine


*"The Baddest Man Alive" Aaron Williams pinned "Tailor Made" Roger Malcolm w/ Mortimer Blankenship III and Josee Rae


*"The Face of Supreme" Leon Elliot defeated Eric Draven in a Last Man Standing match

Supreme Wrestling Meltdown Night 2

July 6th, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*"Pure Evil" Nic Noble w/ "Devious" Darrin O'Neal pinned Cara de Supremo


*Seth Geen w/ Darrin O'Neal pinned Clyde the Ladykiller


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned Tigon


*Custom Made w/ Josee Rae pinned Big 'n Tasty to earn a Supreme United States Tag Team title shot at Monsters of the Midway Night #2


*Lillie Lockhart pinned JB Kidd


*"Tailor Made" Roger Malcolm w/ Josee Rae defeated "AK-47" Aaron Abbott by submission


*"The Face of Supreme" Leon Elliot pinned "Custom Made" Eric Draven w/ Josee Rae



____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Supreme Wrestling Meltdown Night 1

July 5th, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana


*SPECIAL ONE NIGHT GAUNTLET MATCH. WINNER RECIEVES THE FINAL ENTRY INTO THE 2019 SURVIVING THE STEEL MATCH*


*"Unbreakable" Chet Rippley defeated Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal by disqualification


*"Custom Made" Eric Draven w/ Josee Rae defeated Chet Rippley by countout


*Eric Draven w/ Josee Rae pinned Cara de Supremo


*Eric Draven w/ Josee Rae pinned Lillie Lockhart


*"AK-47" Aaron Abbott pinned Eric Draven w/ Josee Rae


*Aaron Abbott pinned JB Kidd


*The match between Aaron Abbott and "Tailor Made" Roger Malcolm w/ Josee Rae went to a fifteen minute time limit draw. Senior Official Alexander Smith declared there must be a winner so the match would continue into a second "round" after intermission


*Roger Malcolm w/ Josee Rae defeated Aaron Abbott by referee stopage when the ref determined that Aaron Abbott could no longer continue


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned Roger Malcolm w/ Josee Rae


*"The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal pinned Chuck McRoberts


*Angus Barnett w/ Darrin O'Neal pinned "The Face of Supreme" Leon Elliot to win the gauntlet match